Seno:

Jako krmivo se pro hospodářská zvířata velmi často využívá seno. To při správném uskladnění a zacházení dokáže vydržet až několik let a díky tomu je pro krmení velmi oblíbené.

Pro docílení co nejlepší kvality je důležité nesvážet ještě mokré nebo vlhké seno, a pokud možno jej uskladnit na suchém místě pod střechou. V opačném případě totiž hrozí velké riziko plesnivění, fermentace a nebo dokonce i samovznícení.

Seno obsahuje velké množství vitamínů skupiny B, vitamínu D a vitamínu E. Pokud se jej rozhodnete zkrmit hospodářským zvířatům, dejte si pozor, aby bylo suché a nebylo znehodnocené plísní.

seno

ico


Množsví: 

Zajímá vás, kolik sena budete potřebovat pro jednotlivá hospodářská zvířata? Připravili jsme pro vás malý přehled:

  • pro dojnice 5-15 kg
  • pro telata maximálně 3 kg
  • pro mladý skot 3-6 kg
  • pro koně 7-12 kg
  • pro ovce 0,5-1,5 kg

ico

 

Kvalita:

Pro zvířata je nejcennější luční seno, které má vysoký obsah jetelovin. Naopak nejhorší je seno, které pochází z pastevních porostů a mokřad.

Samotná hodnota sena se odvíjí nejen podle kvality jeho zpracování, ale také podle toho, jak jsou hospodářská zvířata schopna je strávit.

donkey

form

KONTAKTUJTE NÁS

Vykoupíme vás do poslední slámkyKliknutím na níže uvedený odkaz "Kontaktujte nás", v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění výslovně souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji prostřednictvím společnosti AGROPRODUKTY HAJNY s.r.o.. Tyto údaje poskytuji společnosti AGROPRODUKTY HAJNY s.r.o., jako správci osobních údajů či jako jeho zmocněnému zástupci, výhradně za účelem poskytnutí informací, nejdéle na tři roky od jejich zaslání.

* Označená pole jsou povinná